Ana Sayfa Hakkımızda Katkıda Bulunanlar İletişim
 
Kongre ve Sempozyum
Yararlı Bilgiler
Spor Bilim
Dergiler
Sağlıklı Yaşam
Spor Kültürü ve Olimpiyatlar
Temel Bilgiler
Toplumsal Boyutlarıyla Spor
 
Yararlı Bilgiler
SPORLA İLGİLİ LİNKLER
MEVZUAT-YÖNETMELİKLER
SPOR SÖZLÜK, FORMÜL VE ÇEVRİMLERİ
REKORLAR
 
 
E-List
  Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olun.
 
 

4.ULUSLARARASI SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ YAPILDI

4.Uluslararası Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi 19-21 Mayıs tarihlerinde Spor Bilimleri Geleceğim, temasıyla Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu nda gerçekleştirildi. Yurtiçi ve yurtdışından 25 farklı üniversiteden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bilimsel araştırmalarını paylaştığı  kongreye 550 kayıtlı katılımcı  vardı.
Bilimsel sunumlar yanında sosyal ve kültürel etkinliklerle, Atatürk ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı na yakışan bir kongre programı yaşandı. Ülkemizin genç spor bilimcileri ile ABD, Bulgaristan, Estonya, İngiltere, Makedonya, Finlandiya ve Kuzey Irak  tan gelen genç spor bilimciler,açılışta sahne alan Marmara Üniversitesi oda orkestrası konseri ve halk oyunları ekibinin keyifli gösterileriyle coştu.
Hareket ve antrenman bilimlerinde 47, spor kültürü ve olimpik eğitim alanında 8,sporda psikososyal alanlarda 22, spor sağlık bilimlerinde 13, spor yönetimi ve rekreasyon alanında 16, beden eğitimi ve spor öğretiminde 19 olmak üzere toplam 52 sözel 73 poster bildiri ile 10 tez çalışması ve 7 topluma hizmet uygulaması sunumları yapıldı.
Fitness sektöründeki yeni gelişmeler ve trentleri kapsayan farklı aktivite uygulamaları, deniz kayağı, spinning, olimpik okçuluk, sirtaki, sosyal dans, yoga, golf, havalı tabanca atışı, geleneksel Türk okçuluğu uygulamaları ile  Beden eğitimi ve spor öğretmeni materyal tanıtım, sergisi ile engelli sporcuların görüntülerinden oluşan, Sadece İsmimiz Farklı, adlı fotoğraf sergisi ise öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini sağlayan etkinliklerdi.
Kongrenin son günü ise organizasyonunu, Engelli Sporları Modülü, uzmanlık öğrencilerinin üstlendiği ve ENfest kısaltmasıyla isimleştirilmiş, engelliler konusundaki farkındalığı arttırmaya ve çeşitli engelli spor branşlarına yönelik, tanıtım ve atölye çalışmalarını kapsayan Engelliler Festivali gerçekleştirildi.
Genç spor bilimcilerin ortaya koymuş olduğu bilimsel araştırmalar ile istek ve gayretleri gurur verdi.

 

EKLER;

 

PROGRAM KİTAPÇIĞI

 

ÖZET KİTAPÇIĞI

 


Sporbilim 2012