Ana Sayfa Hakkımızda Katkıda Bulunanlar İletişim
 
Kongre ve Sempozyum
Yararlı Bilgiler
Spor Bilim
Dergiler
Sağlıklı Yaşam
Spor Kültürü ve Olimpiyatlar
Temel Bilgiler
Toplumsal Boyutlarıyla Spor
 
Yararlı Bilgiler
SPORLA İLGİLİ LİNKLER
MEVZUAT-YÖNETMELİKLER
SPOR SÖZLÜK, FORMÜL VE ÇEVRİMLERİ
REKORLAR
 
 
E-List
  Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olun.
 
 

KASFAD Kuruldu

Ülkemizde kadınların spor ve fiziksel aktiviteye katılımının artmasına katkıda bulunmak amacıyla kurduğumuz Kadınlar için Spor ve Fiziksel Aktivite Derneğinin (KASFAD) Kuruluş Bildirgesini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kadınlar için Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği (KASFAD) 2012 yılında bağımsız bir sivil toplum kurumu olarak kurulmuştur. Amacımız ülkemizde spor ve fiziksel aktiviteye katılımın kadınların ve kız çocukların günlük yaşamlarının bir parçası olması için onların güvenilir ve eşitlikçi bir ortamda spor ve fiziksel aktiviteye katılımlarının koşullarının oluşturulmasına katkıda bulunmaktır. KASFAD bu amacını gerçekleştirebilmek için neler yapacaklarını şöyle açıklıyor:

  • Kadınların ve kız çocuklarının spor ve fiziksel aktiviteye katılımda yaşadıkları sorunları ve olası çözümleri araştırmak,
  • Kadınların ve kız çocuklarının spor ve fiziksel aktiviteye katılımı konusunda ulusal ve uluslararası eğitim programları geliştirmek ve uygulamak,
  • Ulusal ve uluslararası düzeylerdeki spor ve fiziksel aktivite alanındaki karar mekanizmalarını etkilemek,
  • Türkiye’de ve dünyada kadınların ve kız çocuklarının spor ve fiziksel aktiviteye katılımı konusunda çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri arasında etkin dayanışma ağları kurulmasına katkıda bulunmak konularında çalışmalar yürütüyor.

KASFAD hakkında bilgi almak için www.kasfad.org adresine başvurabilir, canankoca@hacettepe.edu.tr ya da adresine mesaj gönderebilirsiniz.


Sporbilim 2012