Ana Sayfa Hakkımızda Katkıda Bulunanlar İletişim
 
Kongre ve Sempozyum
Yararlı Bilgiler
Spor Bilim
Dergiler
Sağlıklı Yaşam
Spor Kültürü ve Olimpiyatlar
Temel Bilgiler
Toplumsal Boyutlarıyla Spor
 
Yararlı Bilgiler
SPORLA İLGİLİ LİNKLER
MEVZUAT-YÖNETMELİKLER
SPOR SÖZLÜK, FORMÜL VE ÇEVRİMLERİ
REKORLAR
 
 
E-List
  Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olun.
 
 

2.Spor İletişim Zirvesi yapıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Spor İletişim Zirvesi 2013, 18 Aralık 2013 tarihinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Zirvenin ilk konuşmasını Spor İletişim Enstitüsü Başkanı Ozan Karakuş yaparken, sporun toplumun her kesiminde hem sporcu hem de izleyici olarak yayılmasının çok önemli olduğunu dile getirdi. Bu önemli zirvede yapılacak her panelde farklı konulara değinileceğini söyleyen Karakuş, zirvenin camiaya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program katılımcıları arasında ilk kürsüye gelen isim, sporun duayen isimlerinden  Halit Kıvanç oldu. Kıvanç konuşmasına, eskiden yazmadan konuştuğunu ve konuşmadan yazdığını söyleyerek başlarken, ilk konuşmacı olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dedi.

Kıvanç, Hani derler ya, 'ben bu saçları değirmende mi ağarttım' diye. Hayır, ben bu saçları sahalarda, toplarda, kalelerde, ofsaytlarda ağarttım. Futbol'daki 19 kupanın 10'unu gördüm. Ben bu işe gönül verdim. Çocukluğumuzda tribünlere küfür öğrenmeye gitmezdik. Ama şimdi çocuklar zaten giderken küfürü biliyorlar. Taraftarlarda, sporcularda çok değişti. Maçlar kızıştı, kartlar ve cezalar arttı. Sporumuz sarardı ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Halit Kıvanç'a, bu yıl ilk defa verilen Ömür Boyu Spor İletişimi ve Centilmenlik Onuru Ödülü, Spor A.Ş. Genel Müdürü Alparslan Baki Ertekin tarafından takdim edildi.

Programın açılış bölümünün son etkinliği ise Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından hazırlanan bir film gösterimi ve Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu'nun sunumu ile sona erdi.


Sporbilim 2012