Ana Sayfa Hakkımızda Katkıda Bulunanlar İletişim
 
Temel Bilgiler
Toplumsal Boyutlarıyla Spor
 
Yararlı Bilgiler
SPORLA İLGİLİ LİNKLER
MEVZUAT-YÖNETMELİKLER
SPOR SÖZLÜK, FORMÜL VE ÇEVRİMLERİ
REKORLAR
 
 
E-List
  Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olun.
 
 

10.ULUSLARARASI SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ

10. ULUSLARARASI SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ

  Uluslararası tanınmış spor bilimciler ile ülkemizin spor bilimcileri Bolu’da buluştu. 10. Uluslararsı Spor Bilimleri Kongresi 23-25 Ekim 2008 tarihleri ararsında Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Spor Bilimleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği kongre uluslararası ve ulusal  spor bilim kuruluşlarının  başkan ve yöneticilerini bir araya getirdi.

Kongrede üçü temel düşünce(key-note) konuşmacısı olmak üzere 8 ülkeden 21 davetli konuşmacı ve ülkemizden 25 davetli konuşmacı spor bilimlerindeki yeni gelişmeler üzerine sunumlarını yaptılar.

Bu uluslararası kongreye ülkemizden 50 üniversiteden 570 özet ararsından seçilen 80 sözel ve 277 poster bildiri yer alırken, yurtdışından 15 ülkeden gelen biliminsanları 14 sözel ve 22 poster bildiri sundular.  Ayrıca toplantıda 10 empozyum, 4 panel ve 4 atölye çalışması yapıldı. 

Konmgrenin açılışında konuşan kongre başkanı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Gazanfer Doğu “Onuncusuna Bolu’da ev sahipliği yaptığımız Türkiye’nin Spor Bilimleri” kongresi yüksek nitelikli bir kongre olarak  spor bilimlerine önemli katkılarda bulunacaktır” dedi.

Bu bilimsel toplantıya toplam 900’ü aşkın yerli ve yabancı spor bilimci katıldı.


Toplantıdaki davetli konuşmacılar, sözel(oral) sunum yapanlar ve poster bidiri sunanların çalışmalarını aşağıdaki eklerde bulabilirsiniz.

(*: Aşağıdaki bildiriler kongre düzenleme kurulunun izniyle yayınlanmaktadır.)

EKLER:

Davetli Konuşmacılar
Sözel Sunumlar
Poster Sunumlar

Sporbilim 2012